MERKAM MAKİNA, Türkiye'de başlayan dış ticaret atılımlarında öncü olmuş ve dış ticareti arttırmak ve faaliyetleri örgütlemek amacıyla 1985'de kurulmuş ihracat şirketidir. Kurulduğu günden bu yana faaliyettedir.

MERKAM MAKİNA, tüm makinelerini kendi fabrikasında üretmekte ve %90 oranda yerliliğe sahiptir. Ürünlerinin yerliliği ile milli gururumuz olarak öne çıkmaktadır.

38 yıldır sektörde kazandığı tecrübeleriyle beraber hala ilk günkü inancı ile üretime devam etmektedir. MERKAM Makine ürettiği tüm birinci kalite ürünleri, tüm dünya ülkelerine ihracatını da gerçekleştirmektedir. 

MERKAM MAKİNA, Medikal Cihazlar, Beton Santrali, Beton Parke Üretim Tesisi, Kenar Bantlama Makineleri, Çizicili Yatar Daire Makineleri, Asfalt Plenti, Bisküvi Gofret Makineleri, İçecek Dolum Makinesi, Tel Çivi Makineleri, Enjeksiyon Makineleri, Mıcır Tesisi, Un İrmik Makineleri, Ağır İş Makineleri, Ayakkabı Terlik Üretim Makinelerinin ihracatını yapmaktadır. Ayrıca Havayolu ve Denizyolu ile kargo hizmeti de vermektedir.

MERKAM MAKİNA uzman kadrosu, bilgisi, becerisi ve tecrübeleri ile sektörün önde gelen ihracat firmalarından biridir.